Sufity metalowe – siatka cięto-ciągniona

Ten wytrzymały materiał to niezwykle efektowne połączenie funkcjonalności z nowoczesna estetyką dostępny jest między innymi w naszym sklepie internetowym sufitysystemowe.pl. Surowość metalu idealnie wpasowuje się w wizualność obiektów w stylu industrialnym, modernistycznym czy high-tech. Sufity modułowe z siatki cięto-ciągnionej doskonale komponują się również z bardziej wiekowym budownictwem, wymagającym modernizacji i stanowią ciekawą alternatywę np. dla sufitów rastrowych.


Czym jest siatka cięto-ciągniona?

Jak sama nazwa wskazuje jest to siatka powstała poprzez cięcie na zimno stalowej bądź aluminiowej blachy przy jednoczesnym nacisku na materiał i jego przesunięciu prostopadle do ostrzy tnących. Kształt ostrzy, używanych do produkcji, decyduje o kształcie i rozmiarze oczek siatki. Powstałe w ten sposób wzory różnią się od siebie znacząco. Oczka siatki mogą być mikro, małe lub duże, a ponadto różnić się kształtem: romboidalne, kwadratowe, okrągłe. Siatka tego typu dostępna jest najczęściej w postaci zwoju lub arkusza.

Podwieszane sufity kasetonowe z siatki cięto-ciągnionej.

Unikalne rozwiązanie wśród sufitów podwieszanych jakim są sufity kasetonowe z siatki cięto-ciągnionej (tzw. siatki Leduchowskiego) to estetyczne, nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Siatka cięto‑ciągniona wykorzystywana jest do produkcji sufitów podwieszanych, okładzin ściennych oraz elewacji. Jej unikalne właściwości świetnie sprawdzają się przede wszystkim w budynkach administracyjno-biurowych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach handlowych  i wystawienniczych, dworcach  kolejowych, centrach rozrywki czy obiektach przemysłowych.

Co wyróżnia siatkę cięto-ciągnioną?

Ceniona za funkcjonalność, ponadczasową estetykę, modularność oraz wielofunkcyjność, siatka cięto-ciągniona wykorzystywana jest również jako efektowny element wykończenia wnętrz. Podwieszane sufity kasetonowe z siatki cięto-ciągnionej oparte są o konstrukcję nośną tworzoną przez specjalny ruszt, dzięki czemu możliwa jest dowolna regulacja płaszczyzny sufitu jest to szczególnie pożądane w przypadku sufitów montowanych na nierówne ściany. Oprócz tego, różna przezierność modułów oraz możliwa do zastosowania pełna kolorystyka RAL pozwalają na uzyskiwanie nietuzinkowych efektów estetycznych, które wzbogaca dodatkowo, możliwe do zamontowania w dowolny sposób oświetlenie.  

Właściwości okładzin z siatek cięto-ciągnionych.

Konstrukcja tego typu jest bardzo lekka, a jednocześnie wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne (zarówno stalowa, jak i aluminiowa). Klasa A1 w reakcji na ogień świadczy o tym, że siatka cięto-ciągniona jest całkowicie niepalna i nie rozprzestrzenia ognia. Dodatkowym atutem są też doskonałe właściwości akustyczne siatki cięto-ciągnionej możliwe do osiągnięcia dzięki łączeniu jej np. z wełną mineralną.

Wszechstronne zastosowanie, różnorodne wzory, bogata kolorystyka, nietuzinkowa estetyka, możliwość dopasowania do standardowych rozwiązań (np. konstrukcji T24/T15 czy krawędzi A i E co znacząco ułatwia montaż sufitów podwieszanych) ale przede wszystkim trwałość zdobyły uznanie nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Kontakt

(+48) 781-268-312

87-123 Brzozówka (k. Torunia)
ul. Dębowa 20
biuro@nordgips.pl
 

Znajdziesz nas na:
nordgips.budownictwo
nordgips

 

 

Masz pytania?

Nasi eksperci zapewnią Ci fachowe doradztwo i wparcie.
Napisz do nas lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zamieszczonych w formularzu, przez NordGips Sp. z o.o. w celu udzielenia mi, telefonicznie lub mailowo, odpowiedzi na zadane pytanie.