Sufity Knauf AMF

Seria rozwiązań systemowych oferowana przez formę Knauf AMF to sufity najwyższej jakości. W zależności od wybranego modelu sprawdzają się one w każdym pomieszczeniu.  Sufity Knauf AMF mogą być stosowane zarówno w niewielkim biurze czy sali konferencyjnej,  jak i w przestrzeniach open space oraz ogromnych halach produkcyjnych. Rozwiązania firmy Knauf AMF równie dobrze sprawdzaj się też zdobiąc sufity przestronnych ciągów komunikacyjnych czy sal kinowych. Płyty sufitowe tego znanego na europejskim rynku producenta gwarantują świetne  parametry akustyczne, doskonałą trwałość oraz zapewniają  odpowiednie parametry ochrony przeciwogniowej. Szczególnie polecana przez nas serią tej marki jest AMF THERMATEX®, w której znaleźć można zarówno klasyczne rozwiązania, jak i bardziej nietuzinkowe formy odpowiadające na bardziej wygórowane wymagania klientów.

Klasyczne sufity Knauf AMF

Sufity Knauf AMF w klasycznej odsłonie  to przede wszystkim proste i jednolite wzory, dzięki którym uzyskujemy neutralny i schludny wygląd wnętrza. Kolor biały towarzyszący tej serii oraz wysoki współczynnika odbicia światła (aż 87%) doskonale sprawdzają się w użytkowaniu. Moduły dostępne są w formie kwadratowych, prostokątnych lub panelowych płyt o zróżnicowanych wymiarach co ułatwia dopasowanie ich do projektu danego pomieszczenia. Wyjątek stanowią tu płyty Laguna oraz Laguna z mikroperforacją. Wszystkie modele z tej serii dostępne są w kolorze białym i zapewniają współczynnik odbicia światła minimum 87% bez efektu olśnienia. Ponadto wszystkie rozwiązania nawet płytami Laguna i Laguna z mikroperforacją są dostępne w formie płyt kwadratowych, prostokątnych oraz panelowych o różnych wymiarach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozwiązania dla każdego typu pomieszczenia. Dodatkowo modele Laguna z mikroperforacją dostępne są w postaci pokrytych perforacją płyt o grubości 15 lub 19mm. Mini wgłębienia na powierzchni wpływają znacząco na poprawę dźwiękochłonności płyt (αw = 0,60).

THERMATEX® Schlicht

15 lub 19 mm to grubość podstawowego modelu tych płyt.  Wysoki  współczynnik odbicia światła (aż 92%), pozwala na obniżenie kosztów związanych z doświetlaniem  pomieszczeń sztucznym światłem. Płyty Schlicht, mogą być zamontowane korzystając z jednego z czterech systemów (A, C, F i I). W zależności od wyboru klienta płyty mogą być montowane  na konstrukcji widocznej, ukrytej lub samonośnej, możliwością  lub bez możliwości wyjmowania płyt, z widocznymi lub ukrytymi profilami nośnymi, dobór sposobu montażu w dużej mierze zależny jest od wymiaru płyt.

THERMATEX® Laguna

Seria Laguna to płyty przeznaczone do pomieszczeń gdzie nowoczesny design i prostota idą w parze. Te białe płyty o nieregularnej strukturze imitującej krople wody montowane są za pomocą systemu C, na widocznej konstrukcji umożliwiającej wyjmowanie płyt. Ten sposób montażu ułatwia dostęp do przestrzeni między sufitowej dodatkowo tworząc ciekawy efekt wizualny. Dostępne  formaty to kwadratowe płyty (600 lub 625mm)o grubości 15mm.

THERMATEX® Feinstratos

Płyty te wyróżnia ciekawa chropowata powierzchnia, dzięki czemu nadają one pomieszczeniu surowy, industrialny wygląd. W zależności od formatu  przeznaczone są one do montażu na jednym z czterech systemów(A, C, F i I) z zastosowaniem  różnych wariantów widoczności konstrukcji, kształtu profili i możliwości wyjmowania płyt. Ponadto płyty serii Feinstratos są wysoce odporne na wilgoć (nawet do 95% względnej wilgotności powietrza) co czyni je doskonałym wyborem do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

THERMATEX® Laguna z mikroperforacją

Podobnie jak płyty Feinstratos z mikroperforacją Laguna z mikroperforacją, łączy w sobie właściwości płyt Feinstratos z dodatkową, nieregularną mikroperforacją, dzięki czemu płyty te maja jeszcze większy stopień dźwiękochłonności.  Subtelna strukturalna faktura tworzy elegancki efekt monolitycznego sufitu.

THERMATEX® Star

Płyty z linii Star cechuje gładko wykończona powierzchnia z delikatną, nierównomiernie rozłożoną perforacją. Dostępne są one w grubości 15-19mm oraz w różnych formatach możliwych do montażu na jednym z czterech dedykowanych systemów. Doskonała klasa dźwiękochłonności (C) oraz nowoczesne i eleganckie wzornictwo doskonale sprawdza się w placówkach handlowych, pomieszczeniach biurowych i salach konferencyjnych, pomieszczeniach montażowych bądź hal ach produkcyjnych.

THERMATEX® Mercure

Jest to system składający się z widocznych, metalowych, biało lakierowanych profili głównych i poprzecznych z wieszakami do szybkiego montażu oraz zakotwieniem. Dostępne grubości płyt to: 15 i 19 mm. Płyty sufitowe Mercure mają powierzchnie pokrytą  igłowanymi wgłębieniami wpływającymi pozytywnie na  współczynnik  dźwiękochłonności utrzymując go na poziomie αw = 0,60.

THERMATEX® Feinfresko

Model tej płyty sufitowej echuj chropowata faktura powierzchni z grubą, żłobioną perforacją. Płyty te oferują poziom pochłaniania dźwięku,  wpływając korzystnie na komfort akustyczny wnętrza. Płyty sufitowe dostępne są w grubości 15- 19 mm oraz w różnych formatach takich jak:  kwadraty, prostokąty lub panele. W zależności od wybranej opcji nadają się do montażu w systemach C,F oraz I.

THERMATEX® Fresko

Podobnie jak płyty Feinfresko, płyty  Fresko cechują się wysokim poziomem pochłaniania dźwięku (αw = 0,60), ich struktura zewnętrzna jest jednak bardziej gruboziarnista. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych, salach konferencyjnych czy innych przestrzeniach wymagających odpowiedniej akustyki.

Sufity akustyczne Knauf AMF

Sufity akustyczne Knauf AMF z grupy produktów THERMATEX® to doskonałe rozwiązanie wpływające na poprawę warunków pracy oraz wypoczynku. Ich optymalne parametry odpowiadają wymaganiom dotyczącym ergonomii, higieny dźwięku oraz wizualnym aspektom nowoczesnych projektów wnętrz. Płyty Knauf AMF to estetyczny i funkcjonalny element wnętrza, który dzięki swojej budowie pochłania fale dźwiękowe i  odbija światło (współczynnik odbicia światła na poziomie minimum 88%) tworząc estetyczne wykończenie stropu. Na doskonały efekt wizualny wpływa dodatkowo szeroka gama kolorystyczna (Alpha czarna, Alpha kolor i standardowe białe płyty).

THERMATEX® Alpha ONE

Płyta sufitowa Alpha ONE pokryta jest eleganckim,  gładkim  wzorem  powierzchni  dzięki  powłoce  z  białej  włókniny akustycznej. Pokrycie to zapewnia jej o najwyższy możliwy współczynnik dźwiękochłonności (αw = 1,00) i wysoką izolacyjność akustyczną ( na poziomie 29 dB). Jest to dedykowane rozwiązanie dla pomieszczeń wyjątkowo wysokich wymaganiach akustycznych. Elementy dostępne w formie kwadratów (600 i 625 mm) oraz prostokątów (600 x 1200 i 625 x 1250 mm) maja grubość  24 mm. Płyty te są montowane na systemach C na krawędziach SK, VT-S 15/24 lub VT-S 15F.

THERMATEX® Alpha

THERMATEX® Alpha (19mm) to płyta o wyjątkowej dźwiękochłonności (αw = 0,95). Jest ona o 5mm cieńsza niż płyta Alpha ONE zachowuje jednak jej właściwości akustyczne dzięki pokryciu łatwym do czyszczenia flizem. Posty montaż i minimalistyczny wygląd to jej dodatkowe atuty.

THERMATEX® Alpha czarna to jeden z wariantów podstawowego modelu Alpha. Dzięki pokryciu barwionym na czarno flizem płyta ta zachowuje dobre parametry akustyczne, a jej wyjątkowo niski współczynnik odbicia światła wynosi  3,8%. Doskonale nadaje się do przestrzeni wymagających zaciemnienia, takich jak: kluby muzyczne, sale kinowe, bary.

THERMATEX® Alpha kolor – kolejny wariant płyt Alpha  zachowujący ich parametry dźwiękochłonności, a przy tym dostępny w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Płyty sufitowe  Alpha kolor to rozwiązanie dla designerskich wnętrz, w których dużą rolę odgrywa kolor. Szeroki zakres barw od tonów żywych takich jak: niebieski, żółty, pomarańczowy, czerwony czy zielony aż po bardziej stonowane szarości, srebra i beże sprawdzi się przy niejednej aranżacji.

THERMATEX® Alpha HD

Charakteryzujące się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków (αw = 0,9) oraz zależną od grubości płyty izolacyjnością wzdłużną płyty (odpowiednio 34, 40 i 42 dB). Panele sufitowe Alpha HD są pokryte flizem.  Dostępne wymiary tych kasetonów to:  panele lub kwadraty  o boku 600 i 625 mm w trzech grubościach (19, 30 i 35 mm).

THERMATEX® Silence

To dwie połączone ze sobą płyty sufitowe, których łączna grubość  wynosi 43mm słyną z wyjątkowo wysokiej izolacyjności wzdłużnej (44 dB). Białe płyty dostępne są w formie kwadratowych rastrów o boku dł. 600 lub 625mm.

THERMATEX® Thermofon

Płyty te charakteryzują się wysoka klasa czystości 4 (ISO 14644-1). Biała powierzchnia płyt jest flizowana i doskonale odbija światło raz chłonie dźwięk. Grubość tych eleganckich płyt wynosi 15mm. Sprawdzą się przede wszystkim w niektórych typach tzw.  pomieszczeń czystych

THERMATEX® SF Acoustic

Dostępne w tym modelu formaty płyt są kwadratowe o grubości 24mm i posiadają specjalnie wykończone krawędzie dzięki którym możliwy jest  montaż sufitu z częściowo zakrytą konstrukcją nośną (tzw. montaż półukryty). Zastosowanie tego tupu konstrukcji zwiększa izolacyjność wzdłużną do 38dB, ułatwia demontaż pojedynczych płyt i pozwala na ich montaż od dołu. Sufit może więc być montowany na dowolnej wysokości (bez minimalnej wysokości podwieszenia).

THERMATEX® Acoustic

Dzięki możliwości montażu półukrytego izolacyjność wzdłużna tych paneli  osiąga 40dB. Płyty sufitowe Acoustic dostępne są w formie kwadratów, paneli lub prostokątów pokrytych gładkim flizem akustycznym. Płyty te sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych oraz miejscach nauki takich jak szkoły czy biblioteki.

THERMATEX® dB Acoustic

Płyty  dB Acoustic to sprawdzone i proste rozwiązanie do pomieszczeń wymagających doskonałe izolacyjności i absorbcji dźwiękowej. Izolacyjność wzdłużna tych płyt wynosi 43 dB. Rozwiązanie to zapewnia  ponadczasowy design, a płyty sufitowe tego modelu nadają się do sal konferencyjnych, klas, czy korytarzy.

THERMATEX® Acoustic RL

Zadaniem tych płyt jest jak najlepsze odbijanie dźwięku. Ich izolacyjnośc wdłużna wynosi 38dB. Łączenie płyt Acustic RL z innymi modelami tej linii pozwala na uzyskanie efektu aktywnego kształtowania przestrzeni akustycznej przy zachowaniu jednolitego, minimalistycznego wystroju. Dodatkową cechą tego modelu jest niska dźwiękochłonność (αw = 0,15).

 

Sufity higieniczne Knauf AMF

Sufity o zmywalnej powierzchni Knauf AMF dedykowane są do miejsc, w których niezwykle ważne jest zachowanie wysokiego poziomu higieny. Płyty te są odporne na wysoką wilgotność, mycie pod ciśnieniem i liczne detergenty, a dodatkowo pokryte są specjalną powłoką (Hygena)zapobiegającą rozwojowi bakterii i grzybów. Najczęstsze zastosowanie znajdują w szpitalach, klinikach, przychodniach i innych obiektach ochrony zdrowia. Spełniają wysokie wymagania higieniczne dzięki zastosowaniu wełny szklanej, a przy tym minimalizują hałas.

THERMATEX® Aquatec

Płyty Aquatec sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach o stale podwyższonej wilgotności względnej (do 100% w temp. 0-40°C). Nadają się zarówno do czyszczenia ciśnieniowego jak i czyszczenia na mokro, wilgotno czy sucho. Zaleca się czyszczenie tych płyt raz na tydzień.

THERMATEX® Aquatec Hygena

Takjak podstawowy model tej serii, Płyty Hygena dedykowane są do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności względnej. Dzięki specjalnej powłoce zawierającej środki antybakteryjne i przeciwgrzybiczne zapobiegają one namnażaniu się i rozprzestrzenianiu bakterii oraz grzybów na powierzchni sufitu.

THERMATEX® Thermaclean S

Pokryte folią winylową płyty tej serii nadają się szczególnie dobrze do pomieszczeń, w których niezbędne jest regularne przeprowadzanie dezynfekcji aktywnymi substancjami chemicznymi. Odporność na popularne środki czyszczące i detergenty oraz łatwa w utrzymaniu w czystości, zmywalna powierzchnia sprawiają, że jest to dość popularny model z linii THERMATEX®.

THERMATEX® Acoustic Hygena

Model  płyt, który posiada świetne właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne łącząc je jednocześnie z doskonałymi parametrami akustycznymi 9dzieki pokryciu białym flizem).  Płyty Acoustic Hygena sprawdzą się wyśmienicie wszędzie tam gdzie kluczowa jest higiena oraz odpowiednie warunki rekonwalescencji czy pracy.

THERMATEX® Alpha Hygena

Kwadratowe płytki Alpha Hygena znajdują zastosowanie głownie w obiektach opieki zdrowotnej. Ich głównym atutem jest dźwiękochłonność (αw = 0,95) oraz zastosowanie powłoki antybakteryjnej i przeciwgrzybicznej Hygena.

THERMATEX® Thermofon Hygena

Główne atuty tego modelu to wytrzymałość na wysoką wilgotność (nawet do 95% wilgotności względnej powietrza), zastosowanie powłoki Hygena oraz konkurencyjna dźwiękochłonność i izolacyjność.  Te 15mm płyty nadają się doskonale do placówek o ścisłych wymogach higienicznych.

THERMATEX® Schlicht Hygena

Dzięki zastosowaniu powłoki  Hygena płyty te można montować w obiektach o podwyższonych wymogach higienicznych takich jak budynki służby zdrowia czy inne pomieszczenia „czyste”. Prosty design, uniwersalność, pokryta flizem powierzchnia zwiększająca dźwiękochłonność to dodatkowe atuty tego modelu.

 

Sufity dekoracyjne AMF Knauf

Sufity dekoracyjne Knauf AMF z serii THERMATEX® to szeroka gama modeli podwieszanych dla klientów, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko standardowych, klasycznych i białych wystrojów wnętrz. Płyty z nadrukami, o perforowanej powierzchni, imitujące naturalne drewno, zapewniające efekt 3D czy dostępne właściwie w każdym kolorze palety RAL to cechy, dzięki którym Knauf AMF jest popularnym wyborem dla architektów i dekoratorów wnętrz. Dodatkowo fakt, że producent dba zarówno o estetykę, jak i o praktyczność związaną z montażem, trwałością i poprawą akustyki wewnątrz pomieszczenia, bywa decydującym czynnikiem przy wyborze tych konkretnych produktów.

THERMATEX® Varioline Metal

Płyty Varioline Metal cechują się najwyższą klasą dźwiękochłonności, a jednocześnie stanowią one skuteczną ochronę przeciwpożarową. Ich wyróżniającym elementem jest wygląd przypominający metal fliz, pokryty nadrukiem imitującym perforację. Dostępne są w czterech wersjach – A, B, C i D – różniących się rozmiarem oraz gęstością „otworów”.

THERMATEX® Varioline Metal

Dostępny jest w dwóch wariantach:

Varioline Acoustic Metal o podwyższonej izolacyjności wzdłużnej(do 40 dB);. Sprzedawany w formie paneli o wymiarach 300×1200-1800mm

Varioline SF Metal to wariant z zaokrąglonymi krawędziami paneli, dzięki którym możliwy jest montaż półukryty na obrzeżach SF. Charakteryzuje się on bardziej wytrzymałą izolacją wzdłużną w porównaniu do standardowego modelu, a dzięki łatwemu montażowi i demontażowi  opartym na przesuwaniu płyt wzdłuż profilu zapewnia szybki dostęp do przestrzeni międzysufitowej.

THERMATEX® Varioline Drewno

Varioline Drewno to model ze specjalnym wzorem imitującym wygląd naturalnego drewna. Dzięki swojemu nietuzinkowemu wyglądowi doskonale prezentuje się w rustykalnych wnętrzach  nadając im przytulności i natualności. Dodatkowym atutem jest najwyższa klasa dźwiękochłonności  wzdłużnej (28 dB) oraz izolacji. Panele te są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych:

    Jesion

    Brzoza

    Wiśnia (US)

    Modrzew

    Dąb

    Wiśnia (europejska).

Seria Varioline Drewno obejmuje następujące opcje:

Varioline Acoustic Drewno – panele charakteryzujące się wzmocnioną izolacyjnością wzdłużną (40 dB)

Varioline SF Drewno – płyty w formie kwadratowych ratrów, zaprojektowanych do montażu półukrytego na krawędzi SF. Sufity te są łatwe do demontażu i umożliwiają osiągnięcie wysokiego współczynnika izolacyjności wzdłużnej (38 dB).

THERMATEX® Varioline Motiv

Varioline Motiv to linia umożliwiająca maksymalną personalizację płyt sufitowych poprzez  możliwość nadrukowania na nich dowolnie wybranego wzoru. Dekoracyjność płyt idzie w parze z ich wysokimi parametrami absorbcji dźwięku (A), ochrony przeciwpożarowej czy trwałości komponentów.

Poza modelem podstawowym, dostępnym w formie kwadratów o wymiarach  boków: 600 lub 625 mm, dostępne w tej serii są również:

Varioline Acoustic – panele o podwyższonej izolacji wzdłużnej (40 dB) i wymiarach 300x 1200-1800 mm

Varioline SF Motiv – płyty pozwalające na osiągnięcie wysokiej izolacyjności wzdłużnej (38 dB), łatwe o demontażu i przeznaczone do montażu półukrytego (krawędź SF).

THERMATEX® Varioline Urban Style

Varioline Urban Style to idealne rozwiązanie dla surowego, przemysłowego wnętrza, w którym doskonale prezentować będzie się sufit wyłożony wzorem naśladującym beton. Płyty z tej serii (podobnie jak inne produkty Knauf AMF, )wykazują doskonałe parametry akustyczne (klasa absorpcji dźwięku A), łatwość instalacji i konserwacji oraz wysoką jakość. Oprócz opcji standardowej, dostępne są też panele o zwiększonej izolacji wzdłużnej (Varioline Acoustic Urban Style) lub rastry z profilowanymi krawędziami, które nadają się do montażu półukrytego (Varioline SF Urban Style).

THERMATEX® Symetra Rg

Symetra Rg to linia pięciu wariantów płyt pokrytych odmiennego typu perforacjami. W zależności od wybranego układu óżnią się one właściwościami akustycznymi. W przypadku trzech pierwszych modeli pierwsza liczba określa średnicę pojedynczego otworu, zaś druga  liczba wskazuje odległość pomiędzy otworami. W przypadku czwartego modelu dodatkowe 4×4 oznacza, że perforacje są rozmieszczone w kwadratowym układzie składającym się z 16 dziur, dzięki czemu powstaje regularny wzór. Natomiast ostatni wariant charakteryzuje się nieregularnym kształtem, tworzonym przez duże otwory o średnicach 15 i 20 mm, co sprawia, że wspaniale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Pozostałe modele doskonale sprawdzą się natomiast w wykorzystujących klasyczny design salach konferencyjnych, korytarzach czy powierzchniach handlowych.

Symetra Rg 4-16 – αw = 0,55

Symetra Rg 4-10 – αw = 0,70

Symetra Rg 2,5-10 – αw = 0,60

Symetra Rg 4-16/4×4 – αw = 0,50

Symetra RS 15-20 – αw = 0,30

THERMATEX® Kombimetall

 

Kombimetall to unikalna konfiguracja, składająca się z klasycznego rdzenia z wełny mineralnej oraz metalowej okładziny z dekoracyjną perforacją. To zestawienie  zapewnia wysoką  ognioodporność oraz znakomite parametry akustyczne płyt. Panele przeznaczone do montażu w Systemie F (korytarze) lub Systemie I (równoległe profile nośne Bandraster) występują w wymiarach 300 x 1600-2500 mm. Kombimetall jest produktem wyjątkowej jakości i wytrzymałości, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w przestrzeniach o industrialnym charakterze, jak i tych o bardziej tradycyjnym designie.

Wyspy sufitowe i baffle Knauf AMF

Elementy serii AMF THERMATEX® takie jak wyspy i baffle sufitowe umożliwiają poprawę akustyki wnętrza bez montażu całego układu sufitu podwieszanego. Rozwiązanie to sprawdza się również we wnętrzach, w których nie ma możliwości montażu konstrukcji sufitu podwieszanego od ściany do ściany. Dzięki możliwości dostosowania wielkości oraz układu elementów, system ten pozwala na stworzenie komfortowych warunków do pracy i wypoczynku, redukując pogłos. Nietuzinkowe kształty oraz kompilacje kolorów i układów mogą stanowić dodatkowy, interesujący motyw przewodni wnętrza zarówno w projektach klasycznych jak i nowoczesnych.

THERMATEX® Sonic

Sonic to zbiór kilku różnorodnych modeli wysp sufitowych o różnych kształtach, w różnych wymiarach i barwach. Ich właściwości akustyczne są zróżnicowane i zależne nie tylko od typu lub wielkości elementów, ale również od wysokości zawieszenia. Kolekcja obejmuje:

Sonic Arc – wyspy te występują  w postaci wklęsłego  lub wypukłego prostokąta mierzącego maksymalnie 1180 x 1910 mm i mającego grubość 35 mm. Podstawowa wersja jest pokryta białym materiałem (flizem), jednak możliwy jest zakup innych barw z palety RAL.

Sonic Element to produkt cechujący się odwróconymi punktami zawieszenia oraz krawędziami nie wymagającymi jednolitej ramy, dostępny w formatach prostokąta, koła, elipsy, sześciokąta, trapezu, trójkąta i innych na zamówienie. Montaż wykonuje się poprzez mocowanie na linkach. Maksymalne rozmiary płyty nie mogą przekroczyć 1200 x 1200 mm (Ø 1200 mm). Wersja podstawowa jest pokryta flizem w kolorze białym – na życzenie dostępne są inne barwy z palety RAL.

Sonic Modern – nowoczesny model w ramie z anodowanego aluminium. Grubość płyty wynosi 43 mm, a jej maksymalne wymiary to 2400 x 1200 mm. Istnieje możliwość zamówienia płyt w wybranych barwach lub z dedykowanym wzorem.

Sonic Sky składa się z różnorodnych form geometrycznych takich jak prostokąty, trójkąty i trapezy. Płyty wykorzystują modele Alha i  Alpha HD, umocowane w samonośnej ramie na elastycznym układzie zawieszenia, zainstalowanym na suficie. Płyty wykończone są flizem w kolorze białym, czarnym, kremowym lub srebrnym (VT i AW/SK są dostępne jedynie w białym odcieniu). Wszystkie płyty są zawieszone na subtelnych linkach stalowych, co czyni je uniwersalnym i estetycznym rozwiązaniem w każdym wnętrzu.

THERMATEX® Baffle

Baffle to wolno wiszące pionowe przesłony, które pozwalają na kształtowanie akustyki wnętrza bez konieczności montażu całego sufitu lub paneli ściennych. Swietnie sprawdzają się one w miejscach, gdzie istotne jest zachowanie dostępu światła słonecznego wpadającego przez okna sufitowe. Baffle sufitowe montowane są na ledwo zauważalnych stalowych linkach, co daje niepowtarzalny efekt paneli unoszących się w powietrzu.

Producent oferuje trzy systemy płyt baffle:

Bafle Classic to standardowe elementy białej konstrukcji w kształcie prostokątów  o wymiarach 1200 x 300 mm lub 1200 x 600 mm, z aluminiową ramą w odcieniu bieli. Istnieje możliwość zamówienia innych rozmiarów oraz wybrania koloru ramy z gamy RAL.

System Baffle Colour oferuje nie tylko opcję dostosowania akustyki pomieszczenia, ale również szeroką gamę możliwości dostosowania kolorystyki do stylu danego wnętrza. Płyty z systemu Baffle Colour są zabezpieczone flizem w odcieniu wybranym przez użytkownika oraz otoczone aluminiową ramą, dostępną w bieli lub w dowolnym innym kolorze z palety RAL.

Baffle Exclusive  to system  baffli akustycznych, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku i jednocześnie wygląda świetnie w nowoczesnych i designerskich wnętrzach. System Exclusive daje możliwość personalizacji każdej płyty poprzez nadruk dowolnego wzoru i połączenie go z wybranym z palety RAL kolorem ramy. Płyty są dostępne w rozmiarach  standardowych (1200 x 300 mm lub 1200 x 600 mm) oraz niestandardowych (na zamówienie).

Systemy Knauf AMF

Knauf AMF oferuje szeroki wybór  rozwiązań z zakresu montażu sufitów podwieszanych dedykowanych różnym pomieszczeniom. Zależnie od założeń projektu można wybierać pomiędzy modelami o konstrukcji widocznej, niewidocznej, z możliwością lub bez możliwości demontażu płyt (ruchome płyty dają możliwość  dostępu do przestrzeni sufitowej). Elementy konstrukcyjne są wygodne w montażu, łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacji.  W ofercie:

AMF VENTATEC®

Jest to system profili modułowy łatwego montażu, w którym słyszalne zatrzaski  Click (dla GK i SG) wykonane z wytrzymałej stali szlachetnej gwarantują prosty montaż. Wytrzymałość i trwałość zapewniają podłużne przetoczenia blach oraz wzmocnienie centralnej części, a specjalne wycięcia  przeciw pożarowe zapobiegają zniekształcaniu się  profili i wypadaniu płyt.

DONN®

Przetestowany w praktyce system o wysokiej wytrzymałości, zapewniający szybką instalację oraz podnoszący poziom ochrony przeciwpożarowej. Umożliwia on demontaż i dostęp do przestrzeni międzysufitowej bez użycia narzędzi. Profile DONN® są dedykowane do montażu z wszystkimi wiodącymi płytami akustycznymi.

System C

Konstrukcja widoczna – przeznaczona do montażu płyt o brzegach prostych (SK) których poziom płyt jest równy poziomowi konstrukcji lub fazowanych (VT), w którym utworzona z konstrukcji siatka tworzy wgłębienia akcentujące wygląd pojedynczych elementów. System jest łatwy zarówno przy montażu jak i demontażu.

konstrukcja półukryta – konstrukcja dedykowana do montażu płyt o krawędzi SF, dzięki której profile można ukryć z zachowaniem szczeliny o szerokości jedynie 7 mm. Łatwe mocowanie i demontaż od dołu na profilach T24 pozwala na uzyskanie niskiego zawieszenia na minimalnej wysokości 75 mm.

System F

Ten samonośny system jest doskonale dostosowany do wymogów długich ciągów komunikacyjnych, dzięki możliwości zamontowania paneli o długości do 2500 mm. Wielkość profili ułatwia i przyspiesza zainstalowanie ich na kątownikach przyściennych, co daje efekt niepodzielnej, bezszwowej powierzchni sufitowej.

System I

Konstrukcja Bandraster składa się z równoległych profili nośnych, dzięki którym możliwy jest montaż paneli z zachowaniem widocznych profili. System ten pozwala na szybki i elastyczny podział przestrzeni w zależności od potrzeb użytkowników, dziki zastosowaniu sufitów podwieszanych i ścianek działowych. Nie do przecenienia jest tez opcja łatwego demontażu konstrukcji.

System A

System z ukrytymi elementami nośnymi, w którym panele można zainstalować z możliwością demontażu lub bez. Pozwala na stworzenie jednorodnej, płaskiej powierzchni sufitu.

System F30 Uno

To zapewniające zwiększone bezpieczeństwo przed ogniem niezależne przegrody przeciwpożarowe. System działa bez względu na to, czy ogień  pojawi się  w przestrzeni między sufitami, czy w pomieszczeniu. Oprócz ochrony przed ogniem, F30 Uno zapewnia  świetne parametry akustyczne. Cechuje go też  elegancki, klasyczny wygląd.

System F30 Dual + Metall

Autonomiczny system sufitów przeciwpożarowych, który spełnia normy DIN 4102 i EN 1364-2, zapewnia obustronną ochronę przed pożarem oraz łączy płyty z ściankami działowymi. Istnieje możliwość połączenia go z elementami oświetleniowymi. System operuje dwoma standardowymi wzorami powierzchni: Metall – gładki i perforowany, oba w kolorze białym. Producent oferuje też możliwość zamówienia wzorów indywidualnych.

Kontakt

(+48) 781-268-312

87-123 Brzozówka (k. Torunia)
ul. Dębowa 20
biuro@nordgips.pl
 

Znajdziesz nas na:
nordgips.budownictwo
nordgips

 

 

Masz pytania?

Nasi eksperci zapewnią Ci fachowe doradztwo i wparcie.
Napisz do nas lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zamieszczonych w formularzu, przez NordGips Sp. z o.o. w celu udzielenia mi, telefonicznie lub mailowo, odpowiedzi na zadane pytanie.